Męskie Centrum Pomocy

Oficjalne forum serwisu MECEPO.PL
Zapraszamy do logowania się i uczestniczenia w dyskusji!

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2009-04-20 11:09:05

Brajan

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-15
Punktów :   

Czy dziecko może i jest wstanie wychować samotny mężczyzna

Owszem jeżeli tylko się postara i chce,oraz mu na tym zależy,na dobru dziecka.Niezależnie czy opiekę sprawuje ojciec czy matka po rozpadzie związku,tata dziecka winien brać czynny udział w jego wychowywaniu i uczestniczyć w jego życiu,świecie.
Mężczyźni nie powinni zawężać swego bytu w świecie dziecka do bycia tylko od czasu do czasu oraz sfery materialno-bytowej,winien uczestniczyć w dorastaniu,być koło niego,dać poczucie miłości i że go kocha,jest kimś ważnym w jego życiu dla niego.
Ojciec to wzór dla dziecka,tak samo będzie postępowało w późniejszym swym etapie życia jeśli samo pozostanie ojcem,matką.
Panowie nie bójmy się okazywać kobiecej strony swej natury,kochajmy nasze dzieci,bądźmy dla nich dobrym wzorem,stać nas na to...

Offline

 

#2 2009-05-01 17:54:52

Wojtas

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-01
Punktów :   

Re: Czy dziecko może i jest wstanie wychować samotny mężczyzna

Zdecydowanie zgadzam się z poprzednikiem, ojciec dla dziecka jest równie ważny jak jego matka. Często jednak napotykam się z opinią, że to kobieta odgrywa większą role w wychowywaniu dziecka. Moim zdaniem role w wychowywaniu dziecka powinni odgrywać oboje z rodziców nawet pomimo tego, że nie mają między sobą dobrych relacji czy też założyli nowe rodziny. Absolutnie nie zgadzam się z opinią, że ojciec powinien zadbać jedynie o kwestię finansową. Szczególnie potrzebny ojciec dziecku jest gdy to jest malutki i poznaje świat oraz w okresie dojrzewania czyli tym najbardziej narażonym na wpływy innych, niekoniecznie dobre wpływy. Jeżeli ojciec wychowuje dziecko sam, jest w niezwykle trudnej sytuacji, gdyż musi połączyć opiekuńczość matczyną i rygorystyczne bardziej podejście ojcowskie. Często to jest największym problemem.

Offline

 

#3 2009-05-05 00:22:36

TheKleszcz

Administrator

Zarejestrowany: 2009-04-09
Punktów :   

Re: Czy dziecko może i jest wstanie wychować samotny mężczyzna

Jeśli chodzi o badania w tym zakresie, to zdecydowana większość z nich wypowiada się na temat relacji matka-dziecko, niewiele natomiast nt. relacji ojciec-dziecko, ostatnimi czasy jednak się to powolutku zmienia, np. w teorii przywiązania, gdzie zajmowano się wyłącznie relacją z mamą, dziś mówi się, że równorzędną rolę pełnić może ojciec. To także źródło wzorów, tak samo ważne jak matka. W dzisiejszym społeczeństwie, które dąży do wyrównania warunków i obowiązków po obu stronach, wciąż jest sporo nierówności związanych z jednej strony z pomniejszeniem roli kobiety w pracy, a z drugiej - ojca w domu. Zgadzamy się oczywiście z tym, że obie sytuacje są niedopuszczalne - wartość pracy kobiety i ojca jako rodzica wynikają z indywidualnego wkładu, a nie z samego faktu, że ktoś jest takiej czy innej płci.

Offline

 

#4 2009-05-09 00:33:55

Darek123

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-09
Punktów :   

Re: Czy dziecko może i jest wstanie wychować samotny mężczyzna

Rola samotnego ojca jest jedna z najtrudniejszych ról w życiu mężczyzny. Wiem o tym dobrze bo wychowuje już od 7 lat samotnie swoją 17 - sto letnią dzisiaj córkę. W trakcie tego czasu przeżywałem wiele trudnych chwil, wzlotów i upadków ale wiem, że wartobyło bo moja córka wyrosła na cudowną osobę.
Po rozwodzie z żoną postanowiliśmy się podzielić opieką nad dziećmi. Ja zająłem się córką, a ona o 5 lat młodszym synem... Jako mężczyźnie strasznie trudno było mi jej zastąpić matkę. Początki byly strasznie trudne, okres dojrzewania był jak burza. Ciągłe kłótnie, sprzeczki, brak akceptacji z jej strony. Wkońcu zrozumiałem swój błąd. Za bardzo chciałem być matką, a zapomnialem, że jestem tak naparwde ojcem, którego ona strasznie potrzebowała. Dzisiaj nasze kontakty są niemalże idealne, sam nie mogę uwierzyć w to, że tak jest.
Najbardziej jednak boli mnie fakt, że moje kontakty z synem są tak ograniczone. Mieszka ode mnie daleko, widuje się z nim raz na miesiąc, czasami rzadziej. Mój syn ma 12 lat, ojciec jest mu tak bardzo potrzebny, a ja nie mogę spełniać tej roli tak jakbym chciał.
Nie chce dopuścić do sytuacji, w której kiedyś mój własny syn mnie nie rozpozna na ulicy lub co gorsza nie będzie chciał mnie znać.
Przecież dzieci powinny odczuwać obecność obojga rodziców bez względu na to jaka jest sytuacja. Powinny czuć się kochane, a przede wszytskim My rodzice nie możemy dopuścić do tego żeby nasze pociechy obwiniały się za nasze rozstanie.



Pozdrawiam

Offline

 

#5 2009-10-18 22:03:57

miastko00

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-10-17
Punktów :   

Re: Czy dziecko może i jest wstanie wychować samotny mężczyzna

Dzieci jeszcze nie mam ale mysle ze bede dobrym ojcem bo mam siostry i jestem dobrym wujkiem niestety albo stety jestem osoba cierpliwa dzieci mnie lubia mysle ze i z moimi tak bedzie jestem optymista i tak bedzie oby

Offline

 

#6 2009-10-20 23:33:51

Brajan

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-15
Punktów :   

Re: Czy dziecko może i jest wstanie wychować samotny mężczyzna

Dobre podejście do sprawy i dojrzałe wielce jest miło widziane samozaparcie,zaangażowanie w trud wychowania dziecka i to samemu oraz nauka i optymizm to wilka zaleta,oraz chęci w czynieniu tego i bycie otwartym na opinie,wskazówki.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.avilla.pun.pl www.radiopullzfm.pun.pl www.playmt2.pun.pl www.forumliterackie.pun.pl www.wxp.pun.pl