Męskie Centrum Pomocy

Oficjalne forum serwisu MECEPO.PL
Zapraszamy do logowania się i uczestniczenia w dyskusji!


#1 2009-05-09 00:55:49

Darek123

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-09
Punktów :   

Nowa kobieta, a dziecko.

Czy warto się wiązać z kimś na nowo po rozpadzie małżeństwa? Cały czas się nad tym zastanawiam. W trakcie tych 7 lat byłem w paru przelotnych związkach. Niestety moja córka nie zaakceptowała żadnej mojej nowej partnerki. Była zazdrosna, odrzucająca. Wiem to normalne w takiej sytuacji, ale jak temu zaradzić. ?

Offline

 

#2 2009-05-09 23:30:49

Wojtas

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-01
Punktów :   

Re: Nowa kobieta, a dziecko.

Chyba jednak idealnego sposobu nie ma aby temu zaradzić. Podejście twojej córki do nowo poznanej kobiety, zazdrość itp. może być spowodowana brakiem rozmów przeprowadzonych przez Ciebie z córką. Możliwe, że potrzebuje ona więcej czasu na zaakceptowanie nowej kobiety. Twoja córka mogła nie potraktować Twoich kolejnych kobiet poważnie, stąd jej zachowanie. Dziecko powinno zaakceptować naszą wybrankę bo przecież chodzi tu o nasze szczęście, jednak wydaje mi się, ze na każdym kroku powinniśmy powtarzać naszemu dziecku, że nowe partnerka nie zmieni  naszych stosunków z dzieckiem. Takie zapewnienia dają dziecku poczucie bezpieczeństwa i wydaje mi się, ze podstawą podczas budowania czegoś nowego.

Offline

 

#3 2009-05-22 15:31:33

Brajan

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-15
Punktów :   

Re: Nowa kobieta, a dziecko.

Poprzednik wyraził się bardzo dobrze iż powinniśmy zapewniać dziecko o tym iż nigdy nowa partnerka nie zastąpi jej miejsca, należnego dla niego w naszym życiu zawsze córka jest i będzie pierwsza,oraz iż powinien starać się o akceptację jej osoby przez dziecko jak i zarówno przychylne zapatrywanie partnerki i traktowanie jego dziecka.Nie powinien stwarzać pozornej rywalizacji między nimi o jego względy czy uwagę jakiej potrzebują to droga do ni kąt.Jedynie spowodujemy swa porazke jaki pogorszenie stosunków miedzy dzieckiem a nami i partnerką.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fizjo3.pun.pl www.poczatkidziejowkolonii.pun.pl www.browarypark.pun.pl www.pierwszac.pun.pl www.umkpolonistyka.pun.pl